21 czerwca przeprowadziliśmy w Multikinie Złote Tarasy warsztaty edukacyjne dla dzieci do lat 10 na temat bezpieczeństwa w sieci, a także pokazaliśmy, jak korzystać z naszej aplikacji edukacyjnej Im2be.

W warsztatach wzięło udział ponad 100 uczniów zerówki oraz 1,2 i 3 klasy podstawowej. Przed naszym zespołem stanęło trudne zadanie: wzbudzenie zainteresowania wśród młodych ludzi tematyką bezpieczeństwa w sieci. Zajęcia rozpoczęliśmy przedstawieniem naszego zespołu, a następnie poznaniem naszych uczniów. Zaskoczyło nas, jak wiele dzieci wiedzą o internecie, a także trochę zaniepokoiło, jak wiele czasu spędzają w wirtualnym świecie bez żadnej kontroli ze strony rodzica.

W dalszej części warsztatów zorganizowaliśmy dla dzieci grę. Podzieliliśmy wszystkich zebranych na 6 grup, a następnie każda z grup musiała wymienić zagrożenia bądź korzyści, jakie płyną z dostępu do sieci. Po raz kolejny najmłodsi nas zaskoczyli, ponieważ posiadali bardzo dużą wiedzę o zagrożeniach w internecie, takich jak np. wirusy, hackerzy, viralowe gry takie jak „niebieski wieloryb”, uzależnienie od internetu, niebezpieczne znajomości i treści. Dzieci wiedziały zdecydowanie więcej o zagrożeniach, niż o korzyściach.

Pod koniec warsztatów z każdej z grup wylosowaliśmy po dwie osoby, które miały za zadanie odpowiedzieć na wylosowane pytania z  zakresu odpowiedniego zachowania w sieci. Dzieciaki poradziły sobie z tym zadaniem wyśmienicie.

Na zakończenie rozdaliśmy dzieciom naklejki służące do zaklejania obiektywów aparatów telefonicznych oraz życzyliśmy im świetnej zabawy podczas oglądania filmu animowanego.