9 lutego obchodziliśmy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu – tym razem online. Wszyscy obecnie bardzo dużo czasu spędzamy w sieci.📲 Dobrze wiedzieć, co robić, aby być bezpiecznym w sieci.

Dotychczas mieliśmy możliwość uczestniczenia osobiście w konferencjach organizowanych przez Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, tym razem również nie mogło nas zabraknąć. 😊 Konferencja była nadawana z Elektrowni Powiśle, większość prelegentów łączyła się zdalnie. Skupiono się jeszcze bardziej na bezpieczeństwie dzieci w sieci, które zawsze było tematem przewodnim, ale obecnie jest kwestią kluczową. Nie tylko nauka dzieci przeniosła się do świata wirtualnego, ale także spotkania ze znajomymi i rodziną oraz spędzanie wolnego czasu.

W ramach Konferencji prowadzono spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin: nauczycielami, psychologami, psychoterapeutami oraz lekarzami. Poruszano wiele aspektów, m.in. zmianę postrzegania świata wirtualnego przez społeczeństwo w czasie ostatniego roku. Psychoterapeutka wyjaśniła, jak obecne funkcjonowanie wpływa na rozwój emocjonalny młodych ludzi. Poruszony został również temat wad i zalet TikToka – aplikacji, którą posługuje się wielu młodych ludzi. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zaprezentowała krótki filmik „Moc sojuszników przeciwko homofobicznej przemocy rówieśniczej”. Konferencja zakończyła się krótkim recitalem jazzowym online. 🎷🎺

Było bardzo ciekawie i inspirująco – jesteśmy naładowani pozytywną energią do działania!