Zapraszamy do wzięcia udziału w nowym projekcie Fundacji Intelligent Technologies! Prowadzimy warsztaty dla dzieci w wieku 7-10lat, podczas których uczymy najmłodszych użytkowników bezpiecznego korzystania z nowych technologii. Nasi specjaliści przyjeżdżają do szkół i przez 45min prowadzą zajęcia ”Inteligentnie w sieci”. Warsztaty prowadzone są w formie zabawy, co pozwala na szybkie przyswojenie wiedzy. Naszymi narzędziami są tylko kredki i kartki. Podczas zajęć sprawdzamy wiedzę uczniów – zazwyczaj jest ona obszerna, lecz jeszcze zbyt mało uporządkowana. Głównym celem prowadzących jest przedstawienie korzyści oraz zagrożeń płynących z nowych technologii.

Jak wyglądają zajęcia? Prowadzący zaczynają od przedstawienia siebie i opowiedzenia o tym, czym zajmuje się Fundacja Intelligent Technologies, potem następuje krótka pogawędka z dziećmi o nowych technologiach. Uczniowie często zaskakują nas znajomością różnych rzeczy w internecie, zadają bardzo ciekawe pytania. Ostatnia część to wspólne warsztaty i podsumowanie zajęć. Szczegółów nie zdradzamy. J

Po skończonych lekcjach, uczniowie dostają od nas  małe upominki. Prowadzimy także warsztaty dla rodziców oraz rady pedagogicznej, podczas których przekazywana jest wiedza techniczna oraz psychologiczna. Na spotkaniu inżynier z firmy Intelligent Technologies pokazuje, jak zabezpieczyć komputer oraz jego zawartość, a psycholog z Fundacji Intelligent Technologies opowiada rodzicom o uzależnieniach dzieci od internetu i o tym, jak sobie radzić w takiej sytuacji.

Serdecznie zachęcamy wszystkie szkoły do udziału w naszych warsztatach. Pogłębiają one wiedzę oraz uczą bezpiecznego poruszania się w sieci, są niezwykle wartościowe w dzisiejszych czasach. Nasze dzieci spędzają w sieci bardzo dużo czasu. My  – dorośli – musimy pokazać im, jak odpowiedzialnie korzystać z dóbr technologicznych.

{2jtoolbox photogallery id:9}